همه چیز درباره‌ی کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان نوشته‌ی بهروز بوچانی، که از وضعیت کمپ پناهنده‌ها در جزیره‌ی مانوس در گینه‌ نو و در میان اقیانوس صحبت می‌کند.

سال ۲۰۱۸ بعد از انتشار کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان جهان متوجه سیاست غیرانسانی دولت استرالیا شد که از سال ۲۰۱۳ در مورد پناهنده‌ اتخاذ کرده بود. این کتاب خیلی سریع مورد استقبال دنیای ادبیات و سیاست قرار گرفت و بخاطر ارزش ادبی و روایت تاریخی بی‌نظیر آن برنده‌ی چند جایزه‌ی معتبر ادبی در دنیا شد و منجر به توجه ویژه‌ی جهانیان به جنایت دولت استرالیا در جزیره‌ی مانوس شد و سرانجام تلاش‌های بهروز بوچانی و دیگر فعالان جامعه پناهجویان باعث شد این کمپ‌ها غیرقانونی اعلام شوند و پناهجویان امکان خروج از جزیره و رفتن به کشور دیگری را داشته باشند. من در این پرونده‌ی دو قسمتی در مورد این کتاب و بهروز بوچانی صحبت می‌کنم و به وضعیت فعلی پناهنده‌ها در دنیا می‌پردازم. در قسمت اول، کتاب و نویسنده را معرفی می‌کنم و در قسمت دوم به سراغ کتاب‌های دیگری که در این مورد نوشته شده‌اند و فیلم و سریال‌های مرتبط با این موضوع خواهم رفت.

اگه ویدیو را دوست داشتید سابسکرایب کنید و صفحه ۷۷ را به دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید. هفته‌‌ی بعد منتظر قسمت جدید باشید 🙂

کانال یوتوب صفحه ۷۷

پ.ن: تماشای قسمت دوم این پرونده: نوشتن مقاومت است؛ معرفی کتاب و فیلم و سریال‌هایی با موضوع پناهجو‌ها‌ و مهاجران